Decydując się na import samochodu, na początku całego procesu pojawia się dużo ciężkiej pracy. Jednak musisz również zainwestować trochę czasu i wysiłku w przygotowanie się do kroków związanych z otrzymaniem zakupionego samochodu. auta ze stanów

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak przygotować się przed otrzymaniem importowanego pojazdu:

Regularnie koordynuj z firmą importową i/lub spedycyjną. Skontaktuj się z przedstawicielem firmy, aby otrzymać ważne aktualizacje dotyczące zakupionego pojazdu. Zweryfikuj, czy dotrze do uzgodnionego portu i przypomnij im, aby niezwłocznie poinformowali Cię, jeśli spodziewają się jakichkolwiek opóźnień. Większość firm zajmujących się importem, eksportem i wysyłką udostępnia narzędzie online lub aplikację mobilną, za pomocą której klienci mogą śledzić swoje zamówienie. Nie zapomnij również tego użyć. Oczywiście upewnij się, że firma importująca i/lub spedycyjna podaje szczegółowe informacje o dacie i godzinie spodziewanego przybycia samochodu.

Sprawdź dokładnie wszystkie wymagania, których potrzebujesz, aby odebrać importowany samochód. Upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty celne. Dokumenty te zazwyczaj obejmują oryginalny list przewozowy, rachunek sprzedaży i właściwą rejestrację zagraniczną. Nie zapomnij od czasu do czasu sprawdzać witryny niestandardowej, aby sprawdzić, czy są jakieś nowe formularze, które być może będziesz musiał wypełnić i przesłać, lub inne wymagania.

Przygotuj się na wszystkie wydatki. Chociaż być może zapłaciłeś już dużo podczas początkowego procesu zakupów i importu, nadal będziesz musiał uiścić pewne opłaty po przybyciu samochodu. Upewnij się, że masz na to budżet i trochę dodatkowych pieniędzy na pokrycie wszelkich nieoczekiwanych dodatkowych opłat. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest nagle bójka o trochę pieniędzy lub nawet trudność w wymyśleniu kwoty, której potrzebujesz przy odbiorze samochodu.

Rozważ zatrudnienie pośrednika celnego, który zajmie się tym procesem za Ciebie. Jeśli nie masz czasu na wykonanie wszystkich prac związanych z przygotowaniem do odbioru importowanego pojazdu, zawsze możesz zatrudnić do tego agenta celnego. Chociaż za tę usługę będziesz musiał dodatkowo zapłacić, możesz uniknąć wielu błędów podczas współpracy z agentem celnym. Dostawcy tej usługi sprawdzą wszystkie wymagane dokumenty, aby upewnić się, że nie będzie opóźnień w urzędzie celnym. Będą również znali opłaty związane z zakupem samochodu, więc nie musisz przeprowadzać żadnych dodatkowych badań ani domysłów.