Jeśli kiedykolwiek szukałeś lub byłeś u psychologa, wiesz, że nie jest to łatwe zadanie. W rzeczywistości czasami jest to dość zniechęcające. Znalezienie Psycholog świetnego psychologa jest jak szukanie pinezki w pluszowym dywanie. Jest to możliwe, ale frustrujące.

Szanse na trafienie do świetnego psychologa za pierwszym razem są niewielkie. W moim przypadku znalezienie tego właściwego wymagało Poradnia psychologiczna kilku prób. Przez ten czas wypracowałem system zawężania liczby odpowiednich dla mnie potencjalnych psychologów. Próbowałem teorii „trafienia i chybienia” i zwykle chybiałem. Wiedziałem, że jest lepszy sposób. Nie mówię, że stałem się mistrzem w znajdowaniu świetnych psychologów, ale mam system, który działa.

Zadaj pytania dotyczące psychologa (ów), których rozważasz. Dowiedz się więcej o ich specjalnościach oraz o tym, jak długo i gdzie praktykowali.
Sprawdź ich numery licencji w biznesowej bazie danych swojego rządu stanowego, aby upewnić się, że ich licencje są aktualne.
Dowiedz się, czy ich biuro akceptuje Twoją polisę ubezpieczeniową. Jeśli nie masz ubezpieczenia, dowiedz się, czy oferują zniżki dla pełnych płatności lub dla osób nieubezpieczonych.
Upewnij się, że miejsce ich praktyki nie jest niewygodne ani zbyt oddalone.
Dowiedz się więcej o ich polityce awaryjnej. Czy są dostępne przez całą dobę? Czy możesz do nich dotrzeć w każdej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba? Czy w gabinecie są inni psychologowie, z którymi możesz się spotkać lub zostać skierowany, jeśli twój psycholog jest niedostępny?
Dowiedz się, czy ich godziny pracy są dla Ciebie dogodne i czy mogą pracować z Twoim harmonogramem.
Po zawężeniu listy potencjalnych psychologów, stwórz listę pytań, kiedy wybierasz się na wstępną konsultację lub ocenę. Zaufaj instynktowi. Prawdopodobnie poczujesz się nieswojo podczas wstępnej konsultacji, ale spróbuj skupić się na tym, jak ten konkretny psycholog sprawia, że się czujesz. Jeśli wyjdziesz ze złym przeczuciem, ten psycholog prawdopodobnie nie jest dla ciebie odpowiedni.