WordPress web sitesini kullanan kişiler, WordPress Yönetici Giriş URL’sinin farkındadır. Bu URL, web sitesinin arka ucuna erişmek için çok önemlidir. Birçok ultrabet kullanıcının milyon dolarlık sorusu, Konuk Yazısı “WordPress’e nasıl giriş yapabilirim?” Uzman WordPress kullanıcısı, yönetici sayfasına nasıl giriş yapacağını bilir. Yeni başlayanlar, WordPress yönetici URL’sini aramayı zor bulabilir. URL’yi bulamazsanız, web sitesine erişemezsiniz. Yönetici panosunun önemi WordPress kullanıcılarından gizlenmiyor. Çok teknik bir uzman olmasanız bile, yönetici panosundan web sitesinde kolayca değişiklik yapabilirsiniz.

WordPress Yönetici Giriş URL’sinin ihtiyacı nedir?

WordPress Yönetici Günlüğü sayfası, kullanıcının ultrabet giriş web sitesinin önemli dosyasına erişebileceği yerdir. Web sitenizi Admin sayfasından yönetebilirsiniz. Oturum açmayı başaramazsanız, WordPress kontrol paneline erişilemez. Web sitesi için bir FTP girişi olarak çalışır. WordPress yöneticisine giriş yaptıysanız içeriği yayınlayabilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Yeni sayfalar oluşturabilir, Meta etiketleri güncelleyebilir, web yöneticisi kodu ekleyebilir ve analiz kodu ekleyebilirsiniz. Ayrıca temayı değiştirebilir veya web sitesi performansını iyileştirmeye yardımcı olan eklentileri etkinleştirebilirsiniz. Yönetici sayfasına erişiminiz varsa, web siteniz için yapabileceğiniz çeşitli etkinlikler vardır.

WordPress giriş URL’si nasıl bulunur?

Barındırma sağlayıcınız size WordPress giriş sayfası hakkında bilgi verecektir. Tek yapmanız gereken web sitenizin URL’sinin sonuna /login/ veya /admin/ eklemek. Örneğin, web sitenizin etki alanının www.abc.com olduğunu varsayalım, ardından oturum açma sayfanız www.abc.com/login veya www.abc.com/admin olacaktır.

Sayfayı bulmanın www.abc.com/wordpress/login/ www.abc.com/wp-admin/ gibi başka yolları da vardır.

Bu URL’ler, kullanıcıyı WordPress’in yönetici alanına yönlendirecektir. Bundan sonra, doğru kullanıcı adı ve şifreyi doldurmanız gerekir. Doğru kullanıcı adı ve şifre, WordPress yönetici panosuna gitmenize yardımcı olur.