Yurtdışına çıkarken son anda rezervasyon yaptırıyorsanız uçak biletleri gerçekten pahalı olabilir. “Tatil” döneminde veya hatta “tatil öncesi” dönemde Tripuck popüler bir uluslararası destinasyona gidecekseniz bilet almak zor olabilir. Altı ay önceden uçak bileti rezervasyonu yapmak her zaman en iyisidir.

Uçak biletlerinin çok hızlı tükendiği Noel’den önceki zamanlar gibi yoğun zamanlar vardır. Uluslararası uçak bileti fiyatları genellikle yüksek olduğu için bu tür zamanlardan kaçınmak en iyisidir. Çok karlı bölgelerden gelen çoğu insan, Noel gelmeden hemen önce daha sıcak veya nemli yerlere seyahat ettiğinden, ucuza almak için uluslararası uçak biletlerinizi çok önceden almak en iyisidir.

Havayolları, uçak biletlerini “ücret grupları” olarak adlandırılan şeye göre tahsis eder. Uçak biletleri farklı fiyatlarda ve seçtiğiniz ücret sınıfına göre değişmektedir. Bir ücret sınıfındaki tüm koltuklar tükendiğinde, o ücret sınıfını kendi fiyat aralıklarından çıkarırlar.

Uçak bileti almak için de yoğun zamanlar var. Uçak bileti alma telaşı düşük olduğu için tam da o zaman bilet almanız gerekir. Yurt dışı uçak bileti rezervasyonu yapmak için en uygun zaman, herhangi bir yurt dışı destinasyonu için tatil ve tatil dışı sezonlardır. Haftanın ortasında bir bilet ayırtmak her zaman en iyisidir.

Londra’ya tatil veya eğlence için gidiyorsanız, İngilizler genellikle bu ay boyunca tatil yaptıklarından, Ağustos Londra’yı ziyaret etmek için en iyi aydır. Böylece Ağustos ayında Londra’dan ayrılıyorlar ve bu nedenle ücretler ucuzluyor.

Çoğu havayolu şirketi, uçak biletlerini en yüksek ücret grubunda satar, bu nedenle uçuş tarihi geldiğinde fiyatlar aniden yükselmez. Çoğu havayolunun sezon dışı dönemde özel fiyatları vardır, bu nedenle ya rakipleriyle rekabet etmek ya da sadece geliri artırmak için bir uçaktaki tüm koltukları doldurmak amacıyla fiyatlar değiştirilecektir.