Możesz rozpocząć działalność w zakresie car detailingu na trzy różne sposoby: sposób mobilny, sposób ekspresowy i oparty na miejscu. Spośród powłoka ceramiczna wszystkich tych trzech, biznes mobilny jest najszybszym i najłatwiejszym do rozpoczęcia biznesem Car Detailing (CD) i jest wielu klientów, którzy wolą mieć swój samochód szczegółowo przed oczami. Jest to również biznes, w którym najmniejsza inwestycja nie przekracza 2000 USD. Wymaga to jednak od Ciebie dużo wytrzymałości i cierpliwości oraz dojazdów do klientów, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań nawet w ciężkich warunkach.

Musisz wykonać zewnętrzne detale, takie folie PPF jak mycie, woskowanie i polerowanie samochodów. Musisz także zająć się detalami wnętrza, takimi jak usuwanie plam z tapicerki, czyszczenie dywanów i innych rodzajów dywaników. Musisz polerować i nabłyszczać koła i opony. Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, aby odnieść sukces, są produkty używane do CD. Warto wiedzieć, do jakiego rodzaju lakieru, wykończenia, tapicerki, który produkt daje dobre rezultaty i jest bezpieczny w użyciu.

W dzisiejszych czasach Express Auto Detailing staje się również lukratywnym biznesem, więc możesz pomyśleć o rozpoczęciu sprzedaży płyt CD w dowolnej myjni samochodowej lub u dealera samochodowego. Możesz także nawiązać współpracę z hotelami oferującymi usługi konsjerża, salonami samochodowymi, firmami oferującymi limuzyny, dealerami samochodów kempingowych, stacjami benzynowymi itp. Wszystkie te miejsca mają duży potencjał dla klientów i mogą zapewnić stały biznes.

Usługi Express Car Detailing cieszą się dużą popularnością wśród tych klientów, których nie stać na pełną usługę auto detailingu lub nie mogą zostawić samochodu na wiele godzin. Tacy klienci uwielbiają mieć dobrze utrzymany kosmetyk i mieć jakąś zewnętrzną ochronę swojego pojazdu. Wiele myjni automatycznych oferuje tego typu usługi, w ramach których myją samochód, suszą go, a następnie woskują samochód, aby zapewnić mu ochronę przez około trzy miesiące. Swoim klientom oferują również usługi ekspresowego wykończenia wnętrz i ekspresowego wykończenia dywanów.