Dziewczyny uwielbiają lakierować paznokcie, ale niestety lakier wyślizgnął się nam z dłoni i psuje nasz drogi dywan, może to być dla nas duży pranie dywanów warszawa kryzys. Czyszczenie dywanów jest dla nas koniecznością. Ale nie chcemy panikować, istnieje wiele alternatywnych sposobów na pozbycie się plam z lakieru do paznokci z dywanu. Musimy sobie z tym poradzić krok po kroku. Obserwacja plamy z lakieru do paznokci jest obowiązkowa.

Różne techniki czyszczenia dywanów;

Przed wyschnięciem (etap mokry):

Czyszczenie dywanu z plamy świeżo rozlanego lakieru do paznokci,

Zbierz plamę po lakierze do paznokci z dywanu za pomocą łyżki tak szybko, jak to możliwe, zanim wyschnie. Musimy się upewnić, że gdy już zgarniemy plamę z lakieru łyżką, należy ją oczyścić i zgarnąć resztę plam z lakieru do paznokci z jedwabistego dywanu, aż przestaną wychodzić.
Następnie musimy wziąć ręcznik lub chusteczkę. Owiń ręcznik lub chusteczkę wokół kilku palców i przetrzyj plamę dywanu. Nie próbuj szorować plamy z lakieru do paznokci. Może powodować rozprzestrzenianie się i wchłanianie w głąb jedwabistego dywanu. Po każdym przetarciu użyj drugiej części ręcznika lub chusteczki.
Do czyszczenia dywanów użyj środka czyszczącego. Istnieją różne rodzaje środków czyszczących, ale my musimy wybrać najlepsze i odpowiednie środki czyszczące do czyszczenia dywanów. Unikaj wybielaczy i acetonu, ponieważ mogą one uszkodzić lub odbarwić dywany. Jednym z najlepszych środków czyszczących jest bezacetonowy zmywacz do paznokci. Możemy również użyć alkoholu do wcierania, lakieru do włosów, usuwania plam z lakieru do paznokci z kosztownych artykułów do dywanów, środków do czyszczenia okien, sody oczyszczonej i piwa imbirowego, alkoholu, octu, nadtlenku wodoru itp.
Zanurz waciki lub patyczki w niewielkiej ilości środka czyszczącego lub zmywacza do paznokci. Wystarczy przetestować na małej części dywanu, aby sprawdzić, czy środek czyszczący pomaga w usuwaniu plam z lakieru do paznokci lub powoduje przebarwienia. Jeśli powoduje przebarwienia, zmień płyn na lepszy. Istnieją różne metody czyszczenia dywanów przy użyciu różnych środków czyszczących

Po potwierdzeniu skutecznego środka czyszczącego. Zanurz waciki lub patyczki w środku czyszczącym i delikatnie przetrzyj dywan. Nie wlewaj środka czyszczącego bezpośrednio na dywan, może to spowodować jego zamoczenie. Powtarzaj, aż plama zniknie.