Recenzje cieszą się dużym zainteresowaniem w sieci; w rzeczywistości można by na nich oprzeć całą niezależną karierę pisarską. Więc jakie rodzaje recenzji możesz napisać?

Większość pisarzy od razu myśli o recenzjach książek. Jednak chociaż reviewgorilla.pl pisanie recenzji książek może być zabawne i zabawne, nie można na ich podstawie stworzyć dochodowego biznesu w domu.

Przyjrzyjmy się rodzajom recenzji, które można przekształcić w biznes, tak jak zrobił to jeden z autorów.

Własny domowy biznes pisania recenzji – co należy zrecenzować

Moja koleżanka Anita wpadła na recenzję przez przypadek. Obecnie recenzuje produkty partnerskie, ale początkowo przeglądała witryny internetowe.

Jest dziennikarką magazynów, więc kilka lat temu stworzyła bloga zarówno po to, by przyciągnąć redaktorów, jak i przedstawić im swoje pisarstwo. Powiedziała: „Zaczęłam przeglądać witryny internetowe na moim blogu, tylko dla własnej rozrywki – nikt mnie o to nie prosił. Wtedy wydarzyło się coś naprawdę dziwnego. Otrzymałem wiadomości od webmasterów z wielu różnych witryn internetowych, w których prosili mnie o sprawdzenie ich witryn, i oferując za to zapłatę.”

W ciągu kilku miesięcy jej recenzje witryn internetowych stały się bardzo małym marginesem. Anita wyjaśniła: „Po pewnym czasie zaczęłam rozumieć, dlaczego recenzje moich witryn są popularne. Po pierwsze były świetnym źródłem linków, a linki są walutą w sieci. Po drugie zapewniały wiarygodność witryny, które recenzowałem – nie wszystkie moje recenzje były pozytywne, byłem całkowicie szczery i rzucałem się w wiele szurniętych stron, ale ludziom się to podobało. Potem oczywiście pojawiły się inne witryny, których jedynym biznesplanem było dostarczanie recenzji”.

Wiedza to potęga, a Anita zrozumiała, jak popularne mogą być recenzje.

Dlatego Anita stworzyła kilka własnych witryn na podstawie jej recenzji produktów partnerskich. Oto, jak to mówi: „Byłam w ciąży, więc wydawało się naturalne, że stworzyłam witrynę typu „czekam na mamę” i przejrzę wszystkie produkty, które kupowałam dla dziecka. Po prostu znalazłam produkty, które oferowały programy partnerskie i przejrzałem te produkty. Szybko dokonałem sprzedaży produktów i otrzymałem prowizje”.

Stworzyła inne witryny w swoich obszarach zainteresowań – gotowanie, fotografię i nieruchomości. Wszystkie oferowane recenzje i wszystko dobrze. Więc zanim jej syn skończył sześć miesięcy, Anita nie pisała już do magazynów, była zajęta na pełny etat swoją działalnością recenzyjną.

Recenzje są popularne w sieci, ponieważ pomagają ludziom podejmować decyzje. Jeśli myślisz o zakupie czegoś, sprawdzisz recenzje, aby zobaczyć, co mówią inni. Tak więc przeglądanie produktów, których sam używasz lub kupujesz siebie lub kupili znajomi, jest świetnym sposobem na rozpoczęcie przeglądu, ponieważ jeśli produkty mają programy partnerskie, zarabiasz prowizje. Nawet jeśli nie mają programów partnerskich, możesz sprzedawać reklamy w swoich witrynach.

Jak rozpocząć przeglądanie

Możesz pisać recenzje dla innych lub dla siebie. Aby napisać recenzje dla innych, po prostu utwórz kilka „przykładowych” recenzji we własnej witrynie i zareklamuj się jako recenzent.

Znajdziesz również wiele witryn internetowych, które wymagają recenzentów, i chociaż opłata jest minimalna, jest to dobry sposób na rozpoczęcie pracy.

Gdy zdobędziesz już trochę doświadczenia, rozgałęź się. Rób to, co robi Anita – przeglądaj produkty i usługi w interesujących Cię obszarach. Możesz oprzeć cały domowy biznes na przeglądzie, więc jeśli pomysł Cię zaintryguje, zacznij.