Optometryści zapewniają korzyści związane z opieką wzroku i zalecają, aby widzenie pomagało pacjentom z oczami. Zapewniają administrację wzroku, na przykład ocenę oka, i mogą pomóc w radzeniu sobie z infekcjami, takimi jak częściowa ślepota, dalekowzroczność i astygmatyzm. Promują okulary i punkty kontaktowe. Mogą również pomóc w diagnozowaniu wielu chorób oczu, takich jak jaskra, wodospad, zwyrodnienie plamki żółtej itd. Optometryści to nie lekarze, optyk opoczno ale raczej w określonych miejscach mogą polecić leki.

Okuliści są lekarzami i zajmują się kompleksową pielęgnacją oczu. Zapewniają administrację wzroku, na przykład ocenę oka i opiekę nad wzrokiem w przypadku chorób oczu. Wiele chorób oczu utożsamia się z cukrzycą i zapaleniem stawów. okulista opoczno Okuliści pomagają w leczeniu takich chorób oczu. Okuliści mogą polecić okulary i punkty kontaktowe. Podstawowy kontrast między okulistą a optometrystą dotyczy informacji, jakie mają w zakresie pielęgnacji oczu i pielęgnacji wzroku. Okuliści bardziej skupiają się na określaniu i leczeniu chorób oczu. Optometryści są bardziej w odniesieniu do oceny wzroku, zalecania okularów i punktów kontaktowych.

Zarządzanie opieką wzroku przez optometrystów:

  1. Ogólne administracje wzroku, na przykład ocena oka
  2. Wykrywanie i leczenie chorób oczu
  3. Zalecanie recept na infekcje oka
  4. Przewidywanie urazów
  5. Rektyfikacja wzroku
  6. Rozważenie przed i po użyciu dla pacjentów wymagających zabiegu medycznego

Optometryści zalecają leki, regenerację wad wzroku, leczenie wzroku, okulary i punkty kontaktowe. Mogą udzielać wskazówek, jeśli pacjent wymaga zabiegu medycznego z powodu choroby oczu. Okuliści coraz bardziej przygotowują się do analizowania i leczenia wielu mylących infekcji i schorzeń oczu. Z reguły jest śledzony przez okulistów, a optometryści współpracują w leczeniu pacjentów.