Stawy Koi są budowane w taki sposób, aby zapewnić rybom koi najkorzystniejsze warunki życia. W większości przypadków znajdziesz je na podwórkach, jednak można je również ustawić na podwórkach przed domem, jeśli jest tam dużo wolnego japonskie karpie miejsca. W procesie budowy stawów z karpiami koi największą uwagę należy zwrócić na napowietrzanie wody i tlenu. Zależy to oczywiście od wielkości ryb.

Kształtowanie krajobrazu odgrywa ważną rolę w Twoich stawach Koi. Na szczęście istnieje wiele projektów stawów koi, z których możesz wybierać. Chociaż możesz mieć już pewne z góry przyjęte pomysły na to, jak zostanie zaprojektowany, musisz upewnić się, że idealnie pasuje do całego otoczenia ogrodu wodnego.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak budować stawy z karpiami koi w zależności od rodzaju krajobrazu, jaki posiadasz.

  1. Lokalizacja.

Chociaż możesz ulec pokusie umieszczenia stawu z karpiami Koi na drugim końcu podwórka, ważne jest, aby pamiętać, że będziesz musiał stale monitorować jego stan. Będziesz musiał regularnie sprawdzać ryby. Ponadto trzeba także sprawdzić, czy rośliny nadal kwitną lub czy ryby już się nimi ucztowały.

Lokalizacja stawu powinna być dostosowana do zmieniających się warunków atmosferycznych. Nie należy go zbytnio eksponować w gorących i zimnych porach roku. Zawsze możesz dodać dodatkową ochronę stawu, jeśli nie masz pewności, jak będzie się rozwijać w tym miejscu. Znajomość ogrodu pomoże Ci określić, gdzie możesz umieścić staw z karpiami koi.

  1. Przestrzeń. Próba określenia wielkości stawu z karpiami koi nie przypomina znalezienia zwykłego stawu. Dzieje się tak dlatego, że ryby z czasem stają się większe. Będziesz zaskoczony, jak bardzo mogą urosnąć, zwłaszcza jeśli dobrze się nimi opiekujesz.

Długość stawu jest ważna i będzie oczywiście zależeć od wielkości ogrodu, zboczy ogrodu i zwisających drzew, co zmniejszy ilość dostępnej przestrzeni.

  1. Budżet.

Musisz mieć zarezerwowany budżet na budowę stawu dla swojego koi. Należy pamiętać, że niektóre ryby i inne ozdoby do niego nie są tanie.

Możesz ograniczyć swoje wydatki i upewnić się, że nie przepłacasz. Inne, mniej ważne części i materiały można dodać później, gdy będziesz mieć dodatkowe zasoby. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano i Twój staw też nie powinien.

  1. Projekt. W Internecie dostępne są różne projekty stawów z karpiami koi. Dostępny będzie szeroki wybór stylów, ryb i roślin, a większość z nich będzie się różnić od tradycyjnych po niezwykle wyjątkowe, w zależności od preferencji właściciela.

Wspaniałą rzeczą w projektowaniu stawu z koi jest to, że możesz go zaprojektować tak, aby pasował nie tylko do reszty ogrodu, ale także do domu. Możesz mieć go zakrzywionego, kwadratowego lub okrągłego; i jako część całej sceny krajobrazowej lub niech stoi samodzielnie w określonym miejscu.