Milyonlarca Amerikalı, her zaman istedikleri gülüşe kavuşmalarına yardımcı olması için bir Ortodontist seçti. Bir ortodontist, 5 yıllık dişhekimliği fakültesini tamamladıktan sonra Ortodonti alanında 4-6 yıl arasında uzmanlık eğitimi almalıdır. Doktor Burak Aksu, 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde ortodonti uzmanlık eğitimine başladı. Yalnızca uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlayan Diş Hekimleri kendilerini Ortodontist olarak adlandırma hakkına sahiptir. Amerikan Ortodontistler Birliği’ne yalnızca Ortodontistler kabul edilebilir. Ortodontistler diş hareketi, Ortodonti ve yüz gelişiminin rehberliği, Dental Yüz Ortopedisi’ni anlarlar. Diş hekimleri dolgu, kron, temizlik, takma diş ve beyazlatma yapar. Ortodontistler tek bir şey yaparlar ve bunu iyi yaparlar, optimal form ve işlevi sağlamak için dişleri düzeltirler.

Bir Ortodontist

Bir Ortodontist, sahip olabileceğiniz en iyi ve en sağlıklı gülümsemeye sahip olmanıza yardımcı olabilir. Ortodontistler, rahat ve etkili bir şekilde konuşabilmeniz, ısırabilmeniz ve çiğneyebilmeniz için dişlerinizin ve çenelerinizin birlikte çalışmasına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Ek bir avantaj, iyi çalışan dişlerin ve çenelerin de iyi görünme eğiliminde olmasıdır.

Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavi kendinizi iyi hissetmenizi ve iyi görünmenizi sağlayabilir. Bir ortodontist tedavisi ile dişlerinizin, çenelerinizin ve yüz kaslarınızın birlikte nasıl çalıştığını anlamak için eğitilmiş bir uzmana sahip olursunuz. Sağlıklı bir ağız, genel sağlığınıza katkıda bulunur ve görünümünüzü iyileştirir.

Isırığınız karmaşık bir biyolojik sistemdir. Bileşenleri arasında 32 adede kadar diş, üst ve alt çeneler, diş etleri ve yüz kasları bulunur. Sağlıklı ısırmanız ortodontistin hedefidir. Amaca, ayrı öğelerin optimum performans için konumlandırıldığından emin olarak ulaşılır. Sertifikalı bir Ortodontistin yardımıyla, iyi ısırma, çiğneme ve konuşma yeteneğinin keyfine varacaksınız.

Şeffaf plaklardan geleneksel diş tellerine kadar artık pek çok tedavi seçeneği mevcuttur. Bir Ortodontist, sizin için hangi tedavi seçeneğinin doğru olduğunu ve size hak ettiğiniz gülümsemeyi vermek için hangi apareylerin gerekli olduğunu belirleyecek deneyim ve bilgiye sahiptir.

American Dental Association a göre Diş Hekimlerinin sadece %6 sı lisanslı Ortodontisttir. Bazı Diş Hekimleri diş teli veya şeffaf plak tedavisi önerse de Ortodontist değildirler. Bir Ortodontist, diş ve yüz düzensizliklerini teşhis etmek ve tedavi etmek için resmi olarak eğitilmiş tek diş uzmanıdır.

Ortodonti Uzmanı

Kalbinizi, cildinizi ve dizlerinizi uzmanlara emanet ediyorsunuz, o halde gülüşünüz konusunda neden bir Ortodonti uzmanına güvenmiyorsunuz? Ortodontistler, uygulamalarını Ortodonti ile sınırlandırırlar ve uzmanlık eğitimlerini size mümkün olan en iyi sonuçları vermek üzere dişlerinizi hizalamaya yardımcı olmak için kullanırlar.

Amerikan Ortodontistler Birliği üyesi bir Ortodontist seçmek, resmi olarak eğitilmiş ve sertifikalı bir Ortodontist seçtiğinizin güvencesidir. Şeffaf plaklar, sabitleyiciler veya geleneksel braketler kullanmayı düşünüyorsanız, bir Ortodontist akıllıca bir seçimdir.