افتتاح حساب، درخواست وام، درخواست وام مسکن، درخواست کارت اعتباری و موارد دیگر اغلب به اثبات تأیید آدرس در کنار تأیید هویت مشتری نیاز دارند. اثبات تأیید آدرس بخش مهمی از فرآیند KYC و برای کاهش موارد تقلب مالی است. telmato.ir آدرس بخش مهمی از تأیید هویت برای تأیید اینکه آیا شخص همان چیزی است که ادعا می کند است یا خیر.

نه تنها برای تأیید هویت مشتری، اثبات نشانی از طریق تأیید قبض آب و برق همچنین به مؤسسات مالی اجازه می دهد تا خدماتی را به یک منطقه جغرافیایی خاص ارائه دهند. بانک‌ها و مؤسسات مالی می‌توانند از جریمه‌های ناشی از عدم رعایت دستورالعمل‌های KYC جلوگیری کنند و همچنین تقلب را به حداقل برسانند. به عنوان مثال، شبکه‌های اجتماعی یا برنامه‌های محله، کاربران را برای جلوگیری از هر نوع کلاهبرداری، فقط به ساکنان محدود می‌کنند.

قبل از اینکه دیجیتالی شدن در صنعت رایج شود، اثبات تأیید آدرس یک فرآیند خسته کننده بود که تجربه ضعیفی برای مشتری ارائه می کرد و کلاهبرداران با فناوری پیشرفته به راحتی می توانستند فرآیند دستی را فریب دهند. تکیه بر بررسی های دستی برای تایید اثبات آدرس، احتمال خطاهای انسانی را افزایش می دهد و اصطکاک و تاخیرهای غیر ضروری را برای مشتریان ایجاد می کند.

برای اثبات فرآیند تأیید آدرس، مشتریان باید صفحات اسناد را در قالب مورد نیاز پیدا، اسکن و ارسال کنند. فرآیندی که باید آنی باشد روزها یا حتی هفته ها طول می کشد که منجر به تجربه ضعیف مشتری می شود. از آنجایی که اسناد به ظاهر بی پایانی وجود دارند که می توانند برای اثبات تأیید آدرس و استانداردهای منحصر به فرد بررسی اسناد استفاده شوند که می تواند منجر به چندین نقطه خرابی شود. اکنون که گواهی آنلاین فوری فناوری تأیید اسناد آدرس موجود است، بانک ها و مؤسسات مالی باید فرآیندهای بهتری را بیابند.

اثبات آدرس چیست؟

همانطور که از این اصطلاح پیداست، اثبات نشانی سندی است که محل زندگی شخص را مشخص می کند. آدرس ذکر شده در سند و آدرس واقعی باید یکسان باشد. در خدمات مالی، برخی از خدمات فقط برای مشتریانی که در یک مکان خاص زندگی می‌کنند در دسترس است، مشتریانی که در مکان‌های پرخطر زندگی می‌کنند معمولاً با سطح شدیدی از بررسی مواجه می‌شوند. برای مثال، صرافی‌های ارزهای دیجیتال در اروپا ممکن است نخواهند مشتریان آمریکایی را صرفاً برای جلوگیری از تحریم‌های SEC به دلیل معامله با اوراق بهادار ثبت‌نشده بپذیرند.