שינוי חיובי של הצרכנים לעבר מדיה חברתית וטכנולוגיית מידע העלה את המודעות לצרכנים לגבי האופן שבו הצריכה שלהם משפיעה על הסביבה. בעיות צער בעלי חיים ובריאות משפיעות יותר על החלטות הקנייה של צרכנים, במיוחד באזורים מפותחים, כמו צפון אמריקה ואירופה. זה Meat catering גם הביא לאחרונה לגידול פתאומי ומוגזם במוצרים אורגניים וטבעיים, כמו בשר ללא בשר. כמו כן, הולכת וגוברת המודעות לקשר בין צריכת בשר למחלות לא מדבקות, מה שמקדם ישירות בשר ללא בשר. בניסיון לצמצם את הסיכונים של מחלות כאלה וגם להשמנה, הצרכנים מנתקים בשר מהתזונה שלהם, מה שיניע בהדרגה את שוק הבשר נטול הבשר. בשר ללא בשר מושלם למתן מענה לצרכים המפנקים של צרכנים אלה. יש עוד גישות צרכניות כאלה, כמו יציאה נגד צער בעלי חיים, הפחתת פליטת פחמן ושימור מים, שיסתיים בצריכה גבוהה של בשר נטול בשר בעתיד. חוץ מזה, קפיצה Kosher meat catering בגידול האוכלוסייה עשויה גם ליצור את הצורך בבשר נטול בשר.

שוק הבשר ללא בשר צפוי לגדול עם CAGR חד ספרתי. שוק הבשר ללא בשר צפוי להציג צמיחה משמעותית בתקופת התחזית בשל הביקוש הגובר לחלבון רב תכליתי ברחבי האזורים.

מכיוון שבשר ללא בשר הוא מוצר מעובד מאוד, מכיוון שהם אינם יכולים להעפיל להיות מוצרים טבעיים. הדמוגרפיה, שמגלה נכונות לבחור בבשר נטול בשר, מציגה גם זיקה למוצרים טבעיים, ומכאן שיש אפשרות לנטייה לבטל בשר נטול בשר. זה מראה על צמיחה חיובית של שוק הבשר ללא בשר בתקופת התחזית.

דינמיקה גלובלית של שוק בשר ללא בשר

החלפת תורמוסים בפולי סויה בייצור טמפה

הביקוש לבשר נטול בשר, כמו טמפה ומוצרי מזון אחרים סויה, עולה לאט לאט על היצע פולי הסויה, שהוא חומר הגלם העיקרי. לכן, יצרני בשר ללא בשר פונים למרכיבים מקומיים כמו תורמוסים כדי לייצר טמפה, שהוא בשר ללא בשר. מספר גדל והולך של בשר ללא בשר, כמו טמפה תורמוס וטמפה מרובה דגנים אחרת המוטמעת בתורמוסים, מתפתח על המדפים הקמעונאיים. מעבדי התורמוסים העיקריים נלהבים מאוד מהקידום של תעשיית התורמוסים. הם שיווקו בהצלחה תורמוסים לייצור בשר ללא בשר במדינות שונות. צריכת הטמפה (בשר ללא בשר) גבוהה בעיקר במזרח אוסטרליה, שם גם ייצור פולי הסויה גבוה. מכיוון שתורמוס הוא דופק יליד אוסטרליה, בשר ללא בשר צובר פופולריות בשל הביקוש המתון לבשר ללא בשר במערב אוסטרליה. הדבר הוביל לעלייה במכירות הבשר ללא בשר, שצפויה להימשך גם בתקופת התחזית.